3 نکته مهم در مورد بخش رایتینگ تافل

رایتینگ تافل

بخش رایتینگ تافل

بخش رایتینگ تافل 50 دقیقه طول می کشد که طی آن باید 2 تسک را کامل کنید. 20 دقیقه از زمانتان باید صرف نوشتن integrated writing شود و 30 دقیقه دیگر نیز به independent writing اختصاص می یابد. هر مقاله شما نمره ای بین 0 تا 5 کسب می کند. جمع این دو نمره سپس از 30 محاسبه می شود. این نمره، نمره بخش رایتینگ تافل شما است. بطور کلی بخش رایتینگ 25% از نمره کل تافل شما را تشکیل می دهد. برای گرفتن نمره مناسب باید پیش از آزمون نمونه سؤالات و موضوعات رایج را بخوانید.همچنین تمرین نوشتن و مدیریت زمان نیز از ملزومات است.

 

3 نکته مهم برای گرفتن نمره بهتر از رایتینگ تافل

هنگام نوشتن پاسخ تان در روز امتحان، سه نکته زیر را همواره به یاد داشته باشید تا نمره ای بهتر کسب کنید.

چند دقیقه از وقتتان را به نوشتن یک plan برای مقاله تان اختصاص دهید

از آنجایی که زمانتان بسیار محدود است، شاید برایتان منطقی بنظر برسد که به محض شروع بخش رایتینگ، باید شروع به نوشتن کنید. اما باید از این کار پرهیز کرد. اگر تنها دو یا سه دقیقه از وقتتان را قبل از شروع نوشتن به برنامه ریزی و طرح بندی مقاله تان اختصاص دهید، به خودتان کمک میکنید تا خارج از موضوع ننویسید و تمرکز موضوعی مقاله تان تضمین شود. همچنین باعث می شود که که پروسه نوشتنتان زودتر پیش رود،چراکه می دانید قرار است در هر مرحله از مقاله راجع به چه چیزی بحث کنید. outline مقاله تان باید شامل موارد زیر شود:

  1. thesis statement
  2. موضوع هر پاراگراف
  3. هر مثال مشخصی که برای ساپورت کردن ادعاهایتان لازم دارید (مثالهایی که سریع به ذهنتان می رسد)

به سؤال مکررا مراجعه کنید

هنگام نوشتن مقاله تان، به صورت سوال بازگردید تا از نوشتن مواردی که به پاسخ سوال مربوط نیست، پرهیز کنید. عمل کردن به نکته قبلی می تواند تا حدود زیادی شما را از نوشتن در مورد موضوعات غیرمرتبط دور نگه دارد. حتی اگر بهترین مقاله دنیا را بنویسید اما به سؤال به طور دقیق پاسخ نداده باشید، نمره ی خوبی کسب نمیکنید.

چند دقیقه از وقتتان را بهreview مقاله تان اختصاص دهید

بعد از اینکه کار نوشتن مقاله تان به پایان رسید، حداقل یک دقیقه را برای خواندن سریع مقاله تان کنار بگذارید. با این کار می توانید برخی از غلطهای گرامری یا اسپلینگ را تصحیح کنید.

 

مطالب زیر نیز کمک کننده هستند:

کتاب الکترونیکی بمباران ایده ها: ۵۰ ایده طلایی برای بخش نوشتاری تافل
نرم افزار The Official Guide to the TOEFL IBT (ویرایش ۳ و ۴)

 

 

Leave A Reply