پایین ترین سطح زبان در موسسه درخت جاویدان چیست؟
بر مبنای تجربه سال‌های گذشته درخت جاویدان، اغلب دانشجویانی که در کلاس‌های ما شرکت داشته اند از سطح دانش زبانی قابل قبولی برخوردار بوده و در مدت زمان تقریبا کوتاهی، به اهداف مورد نظر خود دست یافتند. اما نیاز گروه‌های دیگر دانشجویان ما را بر آن داشت تا سیستم آموزشی خود را طوری بازبینی کنیم که حتی کسانی که تجربه ای کمی از شرکت در کلاسهای آموزشی زبان داشته اند نیزبتوانند از برنامه آموزشی ما بهره کافی را ببرند و تواناییهای ارتباطی و نوشتاری خود را تقویت کنند.

 

نحوه آموزش در درخت جاویدان چگونه است؟
متد آموزشی متناسب با سلیقه های مختلف همه دانشجویان طرح‌ریزی شده است به نحوی که تمامی دانشجویان را با در نظر گرفتن علاقه مندی هایشان، به سمت یکی از شاخه های درخت جاویدان سوق می دهیم و زبان انگلیسی آنها را از طریق سریال‌های آموزشی، داستان، اخبار و یا یکی دیگر از شاخه‌های طراحی شده ارتقا می دهیم. ما در این روش یادگیری، هدفی فراتر از یادگیری صرف زبان، گرفتن مدرک IELTS، TOFEL،PTE یا GRE را دنبال می کنیم که همانا افزایش سطح علمی دانشجویان با تمرکز بر علاقه آن‌ها و با استفاده از منابع و مآخذ معتبر انگلیسی زبان است.(Our Aim is Something beyond IELTS, TOFEL,PTE ,GRE)


آیا درخت جاویدان دوره های آمادگی تدریس (
TTC) برگزار می کند؟

بله. این دوره به صورت حرفه ای در درخت جاویدان برگزار می شود و در پایان دوره در صورت قبولی مدرک معتبر ttc سازمان فنی و حرفه ای (وابسته به وزارت کار) ارائه می شود.

 

آیا بدون شرکت در آزمون تعیین سطح می توان برای ثبت نام در پایین ترین سطح کلاسهای موسسه درخت جاویدان اقدام کرد؟
با توجه به اینکه درخت جاویدان قصد ارایه متناسب ترین و سازمان‌یافته‌ترین برنامه آموزشی را متناسب با زمینه علاقه‌مندی دانشجویان دارد، لذا انجام مصاحبه از دیدگاه موسسه مورد تاکید بوده و الزامی است.

 

کلاسها هر هفته در چند جلسه تشکیل می شوند؟
کلاسها به صورت یک جلسه دوجلسه و سه جلسه در هفته تشکیل می شود. البته محتویات آموزشی جلسات هر هفته به نحوی تنظیم شده است که یک دانشجو به طور نرمال، می بایست حداقل حدود ۲۰ ساعت در هفته مطالعه در منزل داشته باشد.

 

آیا کلاس های عمومی و بحث آزاد نیز در درخت جاویدان برگزار می شود؟
بله. موسسه با رویکرد ویژه‌ای یک سری کلاس‌های عمومی و بحث آزاد برگزار می کند که برای افرادی که با هدف شرکت در آزمون‌های شناخته شده، زبان نمی‌خوانند و یا آزمون خود را گذرانده اند و نگرانند که مهارت‌های کسب شده خود را از دست بدهند بسیار کلاس‌های مفیدی می‌باشد.

 

هر ترم چند جلسه است و چه مدت طول می کشد ؟
هر ترم 12 جلسه است و با توجه به تعداد جلسات در هفته از یک ماه تا 3 ماه زمان می برد.

مدت زمان هر جلسه چقدر است؟
مدت زمان هر جلسه ۱:۳۰ می باشد.

 

چگونه با آموزشگاه ارتباط برقرار کنیم؟
آدرس: خیابان شهید مفتح ,جنب مترو مفتح, کوچه مرزبان نامه, پلاک ۱۰,واحد ۲ تلفن: ۸۸۸۱۳۲۷۲-۸۸۸۱۳۵۰۳

 

جدول زمان بندی کلاس ها به چه شکل است؟
کلیه کلاس‌های موسسه در طول هفته از شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۸:۰۰ شب دایر بوده و زمان برگزاری کلاس‌ها در هر روز هفته، متناسب با وقت دانشجو و وقت آزاد استادان برنامه‌ریزی و تنظیم می‌شود. البته با توجه به علاقه‌مندی بیشتر دانشجویان برای گذراندن کلاس‌های خود در ساعت عصر و بعدازظهر، کلاس‌های عصر و بعداز ظهر از فشرده‌گی و محدودیت برخوردار بوده و تنظیم کلاس برای ساعات صبح با سهولت بیشتری امکان پذیر می‌باشد.

 

IELTS بخوانم یا TOEFL یا PTE
امروزه انتخاب وسیعی از آزمونهای زبان انگلیسی برای زبان آموزان وجود دارد . ولی اینکه کدام گزینه TOEFL و IELTS بهتر است یک چالش پیش روی زبان آموزان قرار داده است. اغلب انتخاب با دانشجو است زیرا هر دو آزمون در سطح آکادمیک از سوی مراکز علمی و دانشگاهها قابل قبولند. برای داوطلبنی که قصد مهاجرت به کشورهای بریتانیای کبیر را دارند (استرالیا، کانادا،نیوزلند، …) کاملا بدیهی است که نیاز به آیلتس جنرال (General Training IELTS ) دارند، جز در موارد و رشته های خاص که گاهی اوقات برای مهاجرت هم نیاز به آیلتس آکادمیک (Academic IELTS) دارند. از مقوله مهاجرت که بگذریم، به موضوع ادامه تحصیل می رسیم. و برای ادامه تحصیل تصمیم برای شرکت در آزمون آیلتس یا تافل یک سوال بزرگ می شود. با توجه به اینکه تافل در دانشگاههای آمریکا از اهمیت بیشتری برخوردار است و آیلتس در دانشگاههای بریتانیای کبیر. باید این نکته را نیز بدانیم که اکثر دانشگاهها با معادل سازی نمرات آیلتس و تافل در اکثر موارد نتیجه هر دو آزمون را برای پذیرش دادن به دانشجویان می پذیرند.

با این وجود برای تصمیم بین این دو آزمون یک سری سوالات در اینجا مطرح می کنیم که قبل از ثبت نام در این آزمونها هر دانش اموز بهتر است به انها توجه کند. این سوال ها بسیار مهم است، زیرا امتحان IELTS توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود، در حالی که آزمون TOEFL, توسط شرکت آمریکایی ETS در نیوجرسی ارائه شده است. هردوآزمون نیز در چگونگی اداره آزمون متفاوت است. در اینجا ملاحظاتی برای هر سوال جهت تصمیم گیری بین IELTS یا TOEFL آورده شده است.

آزمون PTE هر روز استقبال بیشتری پیدا می کند. این آزمون مورد قبول بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیااست و نمره بالا آوردن در این آزمون نسبت به تافل و آیلتس راحت تر است.

 

آیا شما با لهجه آمریکایی راحت ترید یا بریتانیایی؟
اگر شما تجربه بیشتری با انگلیسی بریتانیایی (یا زبان انگلیسی استرالیایی) دارید، در آزمون IELTS شرکت کنید. که واژگان و لهجه ها تمایل بیشتر به سمت انگلیسی بریتانیایی دارند. ولی اگر شما بسیاری ازفیلم های هالیوود را تماشا می کنید وزبان اصطلاحی ایالات متحده را دوست دارید TOEFL را که نشان دهنده زبان انگلیسی آمریکایی است انتخاب کنید.

 

آیا به IELTS یا TOEFL در سطح آکادمیک نیاز دارید؟
اگر شما نیاز به IELTS یا TOEFL یا PTE جهت انگلیسی آکادمیک دارید، پس پاسخ دادن به این پرسش ها را نگه دارید. اگر شما نیازی به زبان انگلیسی آکادمیک ندارید IELTS یا TOEFL یا PTE لازم نیست، به عنوان مثال برای مهاجرت، نسخه جنرال IELTS لازم است که بسیار راحت تر ازهر دو نسخه آکادمیک IELTS یا TOEFL می باشد. و یا اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید PTE گزینه مناسبتری است.

 

آیا می توانید نسبتا سریع تایپ کنید؟
همانطور که شما درادامه نیز می خوانید با توجه به تفاوتهای کلیدی بین PTE و IELTS و TOEFL ،TOEFL و PTE مستلزم آن است که مقالات خود رادر بخش کتبی تایپ کنید. اگر شما به آرامی تایپ می کنید، IELTS به شما پیشنهاد می شود که باید با دست خط خود بنویسید.

آیا شما احساس می کنید که با طیف گسترده ای از کلمات و اصطلاحات آمریکایی راحت هستید یا کلمات و اصطلاحات بریتانیایی؟
همان پاسخ بالا! IELTS زبان انگلیسی بریتانیایی و TOEFL انگلیسی آمریکایی. البته هم اکنون سعی شده تا از همه لهجه های انگلیسی در این سه آزمون استفاده شود.

 

آیا شما با طیف گسترده ای از انواع سوالات راحت هستید؟
امتحان TOEFL از سؤالات تقریبا به طور کامل چند گزینه ای ساخته شده است. از سوی دیگر IELTS، ازطیف بسیار وسیع تری ازانواع سوالات ازجمله چند گزینه ای، پر کردن فاصله ها مطابق با تمرین و غیره تشکیل شده است. اگر شما احساس راحتی نمی کنید با سوالات چند گزینه ای، TOEFL آزمون مناسبی برای شما نیست.

 

آیا می توانید آزمون را در اسرع وقت تمام کنید؟
اگر شما در طی یک آزمون بسیارعصبی میشوید و می خواهید آزمون خود را سریع تمام کنید، انتخاب بینPTE و IELTS و TOEFL، آسان تر است. TOEFL درحدود چهار ساعت طول میکشد، در حالی که PTE کمتر از سه ساعت و  IELTS حدود ۲ساعت و ۴۵ دقیقه است، با این حال، به یاد داشته باشید که کوتاه تر لزوما به معنی ساده ترنیست.

 

آیا در یادداشت برداری مهارت دارید؟

توجه داشته باشید یادداشت برداری در هر سه آزمون PTE و IELTS وTOEFL مهم است. با اینحال در آزمون PTE و TOEFL بسیارمهم تر است. بخش شنیداری در آزمون تافل و PTE به طور خاص بستگی به یادداشت برداری دارد. در تافل توجه داشته باشید که بعد ازگوش دادن به یک متن باید به یک سری از سوالات پاسخ دهید. در PTE سوالات متنوعی وجود دارد که بسیاری نیاز به نت برداری هستند. در حالی که در IELTS شما باید به سوالات در حین گوش دادن پاسخ دهید.

در حالیکه تفاوتهای زیادی در برگزاری این دو آزمون (آیلتس و تافل) می باشد ولی هر دو جزء دسته امتحانات تسلط بر زبان انگلیسی (Proficiency test) می باشند، و تفاوتهای زیادی در نحوه برگزاری آنها می باشند. نکته اول و جالب توجه این است که داوطلبینی که در یکی از این دو آزمون، توانایی کسب نمره بالا و یا مطلوب خود را داشته اند، در آزمون دیگر نیز نمره ای مشابه و در همان حد مورد انتظار آورده اند به عنوان مثال از شاگردان موسسه داوطلبین زیادی در هر دو آزمون شرکت کرده اند و به جرات اعلام می کنیم که سطح نمره آیلتس و تافل این داوطلبین کاملا مشابه بوده است. یکی از شاگردان ما که در آزمون آیلتس نمره ۸ گرفته بود در آزمون تافل IBT موفق به کسب نمره ۱۰۸ شد. ( حداکثر نمره در آزمون IBT ، نمره ۱۲۰ می باشد.) و نمونه های بسیار زیادی از این دست که دراین بخش از حوصله خارج است. حال با این توضیحات و اطلاع بر این موضوع که کسب موفقیت و نمره قابل قبول در هر دو آزمون به تلاش مشابه و یکسان نیاز دارد، ما در کدام آزمون شرکت کنیم؟

 

آیا درخت جاویدان دوره های PTE را هم برگزار می کند؟

بله این دوره شامل دو ترم 12 جلسه ای به صورت کاملا حرفه ای در درخت جاویدان در حال برگزاری است.