پايين ترين سطح زبان در موسسه درخت جاويدان چيست؟
بر مبنای تجربه سال‌های گذشته درخت جاویدان، اغلب دانشجویانی که در کلاس‌های ما شرکت داشته اند از سطح دانش زبانی قابل قبولی برخوردار بوده و در مدت زمان تقریبا کوتاهی، به اهداف مورد نظر خود دست یافتند. اما نياز گروه‌هاي ديگر دانشجويان ما را بر آن داشت تا سيستم آموزشي خود را طوري بازبيني كنيم که حتی كساني كه تجربه ای كمي از شرکت در کلاسهای آموزشی زبان داشته اند نيزبتوانند از برنامه آموزشی ما بهره کافی را ببرند و تواناییهای ارتباطی و نوشتاری خود را تقویت کنند.

 

نحوه آموزش در درخت جاويدان چگونه است؟
متد آموزشي متناسب با سليقه هاي مختلف همه دانشجويان طرح‌ريزي شده است به نحوي که تمامي دانشجويان را با در نظر گرفتن علاقه مندي هايشان، به سمت يکي از شاخه هاي درخت جاويدان سوق می دهيم و زبان انگليسي آنها را از طریق سريال‌هاي آموزشي، داستان، اخبار و يا يکي ديگر از شاخه‌هاي طراحي شده ارتقا می دهيم. ما در اين روش يادگيري، هدفی فراتر از يادگيري صرف زبان، گرفتن مدرک IELTS، TOFEL،PTE يا GRE را دنبال می کنیم كه همانا افزايش سطح علمي دانشجويان با تمركز بر علاقه آن‌ها و با استفاده از منابع و مآخذ معتبر انگليسي زبان است.(Our Aim is Something beyond IELTS, TOFEL,PTE ,GRE)


آيا درخت جاویدان دوره های آمادگی تدریس (
TTC) برگزار می کند؟

بله. این دوره به صورت حرفه ای در درخت جاویدان برگزار می شود و در پایان دوره در صورت قبولی مدرک معتبر ttc سازمان فنی و حرفه ای (وابسته به وزارت کار) ارائه می شود.

 

آيا بدون شرکت در آزمون تعیین سطح می توان برای ثبت نام در پایین ترین سطح کلاسهای موسسه درخت جاویدان اقدام کرد؟
با توجه به اینکه درخت جاویدان قصد ارایه متناسب ترین و سازمان‌يافته‌ترين برنامه آموزشی را متناسب با زمينه علاقه‌مندي دانشجويان دارد، لذا انجام مصاحبه از دیدگاه موسسه مورد تاكيد بوده و الزامي است.

 

کلاسها هر هفته در چند جلسه تشکیل می شوند؟
کلاسها به صورت یک جلسه دوجلسه و سه جلسه در هفته تشکیل می شود. البته محتويات آموزشي جلسات هر هفته به نحوي تنظيم شده است كه يك دانشجو به طور نرمال، مي بايست حداقل حدود ۲۰ ساعت در هفته مطالعه در منزل داشته باشد.

 

آيا کلاس های عمومی و بحث آزاد نيز در درخت جاویدان برگزار می شود؟
بله. موسسه با رويكرد ويژه‌اي يك سري کلاس‌های عمومی و بحث آزاد برگزار می كند كه براي افرادي كه با هدف شركت در آزمون‌هاي شناخته شده، زبان نمي‌خوانند و يا آزمون خود را گذرانده اند و نگرانند كه مهارت‌هاي كسب شده خود را از دست بدهند بسيار كلاس‌هاي مفيدي مي‌باشد.

 

هر ترم چند جلسه است و چه مدت طول می کشد ؟
هر ترم 12 جلسه است و با توجه به تعداد جلسات در هفته از یک ماه تا 3 ماه زمان می برد.

مدت زمان هر جلسه چقدر است؟
مدت زمان هر جلسه ۱:۳۰ می باشد.

 

چگونه با آموزشگاه ارتباط برقرار کنیم؟
آدرس: خيابان شهيد مفتح ,جنب مترو مفتح, کوچه مرزبان نامه, پلاک ۱۰,واحد ۲ تلفن: ۸۸۸۱۳۲۷۲-۸۸۸۱۳۵۰۳

 

جدول زمان بندی کلاس ها به چه شکل است؟
كليه كلاس‌هاي موسسه در طول هفته از شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۸:۰۰ شب داير بوده و زمان برگزاري كلاس‌ها در هر روز هفته، متناسب با وقت دانشجو و وقت آزاد استادان برنامه‌ريزي و تنظيم مي‌شود. البته با توجه به علاقه‌مندي بيشتر دانشجويان براي گذراندن كلاس‌هاي خود در ساعت عصر و بعدازظهر، كلاس‌هاي عصر و بعداز ظهر از فشرده‌گي و محدوديت برخوردار بوده و تنظيم كلاس براي ساعات صبح با سهولت بيشتري امكان پذير مي‌باشد.

 

IELTS بخوانم يا TOEFL یا PTE
امروزه انتخاب وسيعي از آزمونهاي زبان انگليسي براي زبان آموزان وجود دارد . ولي اينکه کدام گزينه TOEFL و IELTS بهتر است يک چالش پيش روي زبان آموزان قرار داده است. اغلب انتخاب با دانشجو است زيرا هر دو آزمون در سطح آکادميک از سوي مراکز علمي و دانشگاهها قابل قبولند. براي داوطلبني که قصد مهاجرت به کشورهاي بريتانياي کبير را دارند (استراليا، کانادا،نيوزلند، …) کاملا بديهي است که نياز به آيلتس جنرال (General Training IELTS ) دارند، جز در موارد و رشته هاي خاص که گاهي اوقات براي مهاجرت هم نياز به آيلتس آکادميک (Academic IELTS) دارند. از مقوله مهاجرت که بگذريم، به موضوع ادامه تحصيل مي رسيم. و براي ادامه تحصيل تصميم براي شرکت در آزمون آيلتس يا تافل يک سوال بزرگ مي شود. با توجه به اينکه تافل در دانشگاههاي آمريکا از اهميت بيشتري برخوردار است و آيلتس در دانشگاههاي بريتانياي کبير. بايد اين نکته را نيز بدانيم که اکثر دانشگاهها با معادل سازي نمرات آيلتس و تافل در اکثر موارد نتيجه هر دو آزمون را براي پذيرش دادن به دانشجويان مي پذيرند.

با اين وجود براي تصميم بين اين دو آزمون يک سري سوالات در اينجا مطرح مي کنيم که قبل از ثبت نام در اين آزمونها هر دانش اموز بهتر است به انها توجه کند. اين سوال ها بسيار مهم است، زيرا امتحان IELTS توسط دانشگاه کمبريج برگزار مي شود، در حالي که آزمون TOEFL, توسط شرکت آمريکايي ETS در نيوجرسي ارائه شده است. هردوآزمون نيز در چگونگي اداره آزمون متفاوت است. در اينجا ملاحظاتي براي هر سوال جهت تصميم گيري بين IELTS يا TOEFL آورده شده است.

آزمون PTE هر روز استقبال بیشتری پیدا می کند. این آزمون مورد قبول بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیااست و نمره بالا آوردن در این آزمون نسبت به تافل و آیلتس راحت تر است.

 

آيا شما با لهجه آمريکايي راحت تريد يا بريتانيايي؟
اگر شما تجربه بيشتري با انگليسي بريتانيايي (يا زبان انگليسي استراليايي) داريد، در آزمون IELTS شرکت کنيد. که واژگان و لهجه ها تمايل بيشتر به سمت انگليسي بريتانيايي دارند. ولي اگر شما بسياري ازفيلم هاي هاليوود را تماشا مي کنيد وزبان اصطلاحي ايالات متحده را دوست داريد TOEFL را که نشان دهنده زبان انگليسي آمريکايي است انتخاب کنيد.

 

آيا به IELTS يا TOEFL در سطح آکادميک نياز داريد؟
اگر شما نياز به IELTS يا TOEFL یا PTE جهت انگليسي آکادميک داريد، پس پاسخ دادن به اين پرسش ها را نگه داريد. اگر شما نيازي به زبان انگليسي آکادميک نداريد IELTS يا TOEFL یا PTE لازم نيست، به عنوان مثال براي مهاجرت، نسخه جنرال IELTS لازم است که بسيار راحت تر ازهر دو نسخه آکادميک IELTS يا TOEFL مي باشد. و یا اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید PTE گزینه مناسبتری است.

 

آيا مي توانيد نسبتا سريع تايپ کنيد؟
همانطور که شما درادامه نيز مي خوانيد با توجه به تفاوتهاي کليدي بين PTE و IELTS و TOEFL ،TOEFL و PTE مستلزم آن است که مقالات خود رادر بخش کتبي تايپ کنيد. اگر شما به آرامي تايپ مي کنيد، IELTS به شما پيشنهاد مي شود که بايد با دست خط خود بنويسيد.

آيا شما احساس مي کنيد که با طيف گسترده اي از کلمات و اصطلاحات آمريکايي راحت هستيد يا کلمات و اصطلاحات بريتانيايي؟
همان پاسخ بالا! IELTS زبان انگليسي بريتانيايي و TOEFL انگليسي آمريکايي. البته هم اکنون سعی شده تا از همه لهجه های انگلیسی در این سه آزمون استفاده شود.

 

آيا شما با طيف گسترده اي از انواع سوالات راحت هستيد؟
امتحان TOEFL از سؤالات تقريبا به طور کامل چند گزينه اي ساخته شده است. از سوي ديگر IELTS، ازطيف بسيار وسيع تري ازانواع سوالات ازجمله چند گزينه اي، پر کردن فاصله ها مطابق با تمرين و غيره تشکيل شده است. اگر شما احساس راحتي نمي کنيد با سوالات چند گزينه اي، TOEFL آزمون مناسبي براي شما نيست.

 

آيا مي توانيد آزمون را در اسرع وقت تمام کنيد؟
اگر شما در طي يک آزمون بسيارعصبي ميشويد و مي خواهيد آزمون خود را سريع تمام کنيد، انتخاب بينPTE و IELTS و TOEFL، آسان تر است. TOEFL درحدود چهار ساعت طول ميکشد، در حالي که PTE کمتر از سه ساعت و  IELTS حدود ۲ساعت و ۴۵ دقيقه است، با اين حال، به ياد داشته باشيد که کوتاه تر لزوما به معني ساده ترنيست.

 

آيا در يادداشت برداري مهارت داريد؟

توجه داشته باشيد يادداشت برداري در هر سه آزمون PTE و IELTS وTOEFL مهم است. با اينحال در آزمون PTE و TOEFL بسيارمهم تر است. بخش شنيداري در آزمون تافل و PTE به طور خاص بستگي به يادداشت برداري دارد. در تافل توجه داشته باشيد که بعد ازگوش دادن به يک متن بايد به يک سري از سوالات پاسخ دهيد. در PTE سوالات متنوعی وجود دارد که بسیاری نیاز به نت برداری هستند. در حالي که در IELTS شما بايد به سوالات در حين گوش دادن پاسخ دهيد.

در حاليکه تفاوتهاي زيادي در برگزاري اين دو آزمون (آيلتس و تافل) مي باشد ولي هر دو جزء دسته امتحانات تسلط بر زبان انگليسي (Proficiency test) مي باشند، و تفاوتهاي زيادي در نحوه برگزاري آنها مي باشند. نکته اول و جالب توجه اين است که داوطلبيني که در يکي از اين دو آزمون، توانايي کسب نمره بالا و يا مطلوب خود را داشته اند، در آزمون ديگر نيز نمره اي مشابه و در همان حد مورد انتظار آورده اند به عنوان مثال از شاگردان موسسه داوطلبين زيادي در هر دو آزمون شرکت کرده اند و به جرات اعلام مي کنيم که سطح نمره آيلتس و تافل اين داوطلبين کاملا مشابه بوده است. يکي از شاگردان ما که در آزمون آيلتس نمره ۸ گرفته بود در آزمون تافل IBT موفق به کسب نمره ۱۰۸ شد. ( حداکثر نمره در آزمون IBT ، نمره ۱۲۰ مي باشد.) و نمونه هاي بسيار زيادي از اين دست که دراين بخش از حوصله خارج است. حال با اين توضيحات و اطلاع بر اين موضوع که کسب موفقيت و نمره قابل قبول در هر دو آزمون به تلاش مشابه و يکسان نياز دارد، ما در کدام آزمون شرکت کنيم؟

 

آیا درخت جاویدان دوره های PTE را هم برگزار می کند؟

بله این دوره شامل دو ترم 12 جلسه ای به صورت کاملا حرفه ای در درخت جاویدان در حال برگزاری است.