تاریخچه درخت جاویدان

حسن هوشیار هستم. مدیر و موسس درخت جاویدان. داستان زندگی من به سه قسمت اصلی تقسیم می شود.

دوره اول

قسمت اول مربوط می شه به دوران دبیرستان من. همون دوره ای كه علاقه شدیدم به دیدن فیلم، كارتون و اخبار انگلیسی باعث شد سال سوم و پیش دانشگاهی در رشته ریاضی مدرسه نروم ( سال ٧٩ و ٨٠) و فقط به دادن امتحان های پایان ترم اكتقا كنم. باید روی یك نكته مهم تاكید كنم كه نقش برادر بزرگترم در این مرحله بسیار پررنگ بود ، چون وقتی كه ایشون دیدن هدف خاصی دارم با مدیر مدرسه صحبت كردند و تونستن ایشون را قانع كنند كه فقط امتحانات رو شركت كنم و بالاتر از همه تشویق های پرانگیزه ایشون در جهت اینكه كنكور زبان انگلیسی ( علاقه مندی اصلی خودم ) رو دنبال كنم بسیار در اون دوران حائز اهمیت بود. می تونم به جرات بگم این ٢ سال روشن ترین دوران زندگی من بوده كه تونستم تمامی طرح های اصلی آموزش زبان انگلیسی ( مدل درختی كه بعدا توضیح می دم ) آماده كنم. و سطح زبان خودم رو با مطالعه روزی ١٠ ساعت به سطح پیشرفته برسونم. منظورم از مطالعه فقط خوندن كتاب نیست بلکه غرق شدن در سریال های انگلیسی، دیدن كارتون های انگلیسی ( مثل lion king، toy story و…) فیلم های انگلیسی ( Forrest gump, brave heart, ….) دیدن اخبار انگلیسی و دانلود این فایل ها با سرعت بسیار پایین در دوره ای كه اینترنت در ایران حجمی ارائه می شد.

 

دوره دوم

دوره دوم مربوط می شه به شكل گیری یك ایده و درخت جالب یادگیری زبان، دقیقا چند ماه قبل از شروع سال اول دانشگاه در رشته زبان انگلیسی( تیر ماه سال ٨١ ). بی شك اومدن این ایده درخت زبان (درختی متشكل از شاخه های مختلف شامل موسیقی، فیلم، سریال ، كارتون ، اخبار، مستند و … همگی به زبان انگلیسی مسیر زندگی من رو صد در صد تغییر داد و از همه مهمتر عشق و علاقه ای كه به این درخت تو تمامی این سال ها داشتم و خواهم داشت كه بتونم شاخه هایش را كامل و كاملتر كنم. در این درخت اعتقاد بر اینه كه هر زبان آموزی با توجه به مدل شخصیتی و علاقه مندی هاش به یكی از این شاخه ها تمایل بیشتری نشون می ده و وظیفه معلمان اینه كه بتونند بچه ها رو به سمت شاخه مورد علاقه شون در مسیر درست راهنمایی كنند. شاید در ابتدا این درخت خیالی به نظر می اومد اما با شروع به كار و بدست آوردن نتایج درخشان ار همون روزهای اول، انرژی من برای ادامه همین مسیر هزاران برابر شد. مسیری كه دقیقا عشق و علاقه ام سراسر باهاش بود. نكته مهم این قسمت هم اینه كه باز هم برادرم و همسر ایشون اولین نفراتی بودند كه من رو به عنوان معلم پذیرفتند و من روش درختی رو باهاشون شروع كردم و انگیزه ای كه به من دادن باعث شد این روش رو ادامه بدم.

دفتر سعادت آباد

در ضمن در این دوره موفق شدم مشغول به تدریس زبان انگلیسی( سال ٨٥ تا ٨٧) در دانشگاه شهید ستاری بشم و بعد از اون تونستم یك كلاس را در سعادت آباد تهران ( سال ٨٧ تا ٨٩) اجاره كنم كه كلاس های آیلتس و تافل رو بتونم خودم برگزار كنم. و از سال ٨٩ تا تیر ٩٠ تونستم به جای بزرگتری برای برگزاری كلاس ها برم. اما انقدر تعداد زبان آموزها با شیوه درختی افزایش یافته بود كه به فكر تاسیس درخت جاویدان افتادیم.

دوره سوم

دوره سوم مربوط می شه به سال ٩٠ تا حال حاضر. تیر ماه سال ٩٠ موسسه درخت جاویدان رو در منطقه مفتح با برادر بزرگترم تاسیس كردیم و از همون روزهای اول زبان آموزان از مدل درختی بسیار استقبال كردند و نمرات آیلتس و تافل در این چند سال انقدر درخشان بوده كه انگیزه تیم درخت جاویدان رو برای پیشرفت چند برابر كرده. دوستان و همراهان خوبی مثل برادرم و آقای گودرزی از روز اول من همراهی كردند و كم كم موسسه بزرگ و بزرگتر شد تا اینكه امروز خانواده درخت جاویدان با نظمی كامل متشكل از تیم اداری و تیم تدریس مسیر پیشرفت رو طی می كنه