آزمون PTE

آزمون Pearson Test of English) PTE) که توسط لانگمن برگزار میشود روز به روز از محبوبیت و اعتبار بیشتری برخوردار میشود و در حال تبدیل شدن به یکی از رقبای اصلی غول هایی چون IELTS و TOEFL است.

آزمون زبان PTE لانگمن در سه نوع وجود دارد:

  • PTE General
  • PTE Academic
  • PTE young Learners

آزمون زبان  PTE Academic سه ساعت طول میکشد که شامل سه قسمت می شود: Speaking و  Writing(باهم) Listening  و .Reading این آزمون از 20 نوع سوال تشکیل شده: سوالات چند گزینه ای، مقاله نویسی، تحلیل اطلاعات و غیره. آزمون زبان PTE لهجه های آمریکایی، انگلیسی و حتی غیر بومی مورد سنجش قرار می گیرند. از آنجا که این آزمون دیدی بین المللی دارد همانند آزمون آیلتس و یا تافل سعی کرده از تمامی لهجه های متفاوت زبان انگلیسی بهره ببرد. اعلام نتایج  PTE Academic پنج روز کاری است.

آزمون زبان  PTE General شامل دو قسمت می شود: کتبی و شفاهی. در قسمت کتبی آزمون که شامل مهارت های listening, reading, writing  می باشد توسط یک ممتحن در انگلیس تصحیح می شود. اما قسمت شفاهی آزمون Speaking توسط یک ممتحن در کشوری که شخص امتحان داده مورد ارزیابی قرار می گیرد. سطح بندی این آزمون بر اساس سطوح CEF اروپا می باشد و در شش سطح می باشند.

مدرک زبان PTE General بر خلاف مدارک آیلتس و یا تافل منقضی نمی شوند و اعتباری همیشگی دارند؛ در حالی که PTE Academic  اعتبار 2 ساله از روز آزمون دارد.

آزمون زبان PTE لانگمن آکادمیک نیز برای اهداف آکادمیک و ویزا طراحی شده است و در حال حاضر در بسیاری از دانشگاه های دنیا مورد قبول است. محبوبیت آزمون زبان PTE لانگمن در دانشگاه های کشور آمریکا ، استرالیا و انگلیس به طور چشمگیری در حال افزایش است.

این آزمون بر خلاف آزمون های دیگر برای افراد کودکان 6 تا 13 سال هم طراحی شده است و در قسمت Young Learners خود برای این افراد نیز برنامه ریزی شده است.

ساختار آزمون PTE آکادمیک

آزمون در سه ساعت برگزار می شود و سه بخش دارد:

بخش اول Speaking & Writing

۷۷ تا ۹۳ دقیقه زمان برای این قسمت لازم است و شامل موارد زیر است:
معرفی شخصی
خواندن بلند  read Aloud
تکرار جمله
توصیف تصویر
تکرار یک  lecture
جواب به سوالات کوتاه
خلاصه کردن متن (یک جمله)
خلاصه کردن متن (یک پاراگراف)
مقاله (۲۰ دقیقه)

بخش دوم  Reading

۳۱ تا ۴۰ دقیقه زمان برای:
سوالات چند گزینه ای
چیدن پاراگراف ها
پر کردن جاهای خالی
۱۰ دقیقه برای استراحت به صورت اختیاری

بخش سوم  Listening

۴۵ تا ۵۷ دقیقه برای:
خلاصه کردن یک بخش  Speaking
سوالات چند گزینه ای
پر کردن جای خالی
مشخص کردن ( highlight ) کردن خلاصه درست
مشخص کردن کلمات ناردست

نمره آزمون PTE Academic

آزمون PTE Academic در ایران بسیار مهم است زیرا برای کسانی که می خواهند به استرالیا بروند می تواند از آیلتس آسان تر باشد. نمره آزمون PTE از ۱۰ تا ۹۰ متفاوت است. هر مهارت از ۱۰ تا ۹۰ نمره دارد و نمره کل هم از ۱۰ تا ۹۰ می باشد. در تصویر زیر می توانید مقایسه نمره PTE آکادمیک را با آیلتس و تافل ببینید.

آزمون PTE کجا برگزار میشود؟

در حال حاضر این آزمون دو تا چهار بار در سال گرفته می شود اما متاسفانه این آزمون در ایران برگزار نمی شود و شما برای شرکت در این آزمون می بایست به کشور های همسایه چون آذربایجان، ترکیه، امارات و عراق سفر کنید که هزینه‌ی آزمون به نسبت هر کشور متغیر است.

آذربایجان: 170 دلار

ترکیه: 465 لیر (فعلا معادل 132 دلار)

امارات: 935 درهم (255 دلار)

عراق: 210 دلار

دوره های آزمون PTE هم اکنون در موسسه درخت جاویدان برگزار میشوند

محصولات مرتبط

[product_category per_page=”12″ columns=”4″ orderby=”” order=”” category=”pte”]