5 راه ساده برای گرفتن نمره ای بالاتر در بخش لیسنینگ آیلتس

تمرکز در لیسنینگ آیلتس

بخش لیسنینگ آیلتس

در مقالات قبلی راجع به لیسنینگ آیلتس و سوالاتی که در انتظار شما هستند صحبت کردیم (لینک ها در پایان این نوشته). اما در این نوشته می خواهیم چند راه ساده را پیشنهاد کنیم تا شما بتوانید نمره ای بهتر از این بخش کسب کنید.

5 راه ساده برای بالابردن نمره لیسنینگ

موضوع را پیشبینی کنید

از عنوان، محتوا و تصاویر استفاده کنید تا بتوانید موضوع را حدس بزنید. از همان ابتدا که نگاهتان را روی برگه می اندازید این کار را شروع کنید. این کار به شما کمک می کند تا واژگان و گرامر مورد نیاز برای آن موضوع را پیشبینی کنید. اگر راجع به موضوع چیزی نمی دانید، مهم نیست، فقط آماده باشید برای شنیدن واژگان مرتبط.

واژگان کلیدی را در هر سوال پیدا کنید

یکی از مهترین راه ها برای بالابردن نمره تان این مرحله است. در هر سوال مهمترین واژگان آن را پیدا کنید. زیر آنها خط بکشید یا دورشان دایره بکشید. این را بدانید که شما باید مترادفی از آنها را بشنوید یا متضادشان را. در سوالات چند گزینه ای، بجز صورت سوال حتما به واژگان کلیدی در گزینه ها نیز توجه کنید.

به کلمات مترداف و متضادی که میشنوید توجه کنید

گوینده ها در فایل صوتی بخش لیسنینگ آیلتس از واژه های تکراری استفاده نمی کنند. بنابراین شما باید به دنبال واژگان مترادف باشید. همچنین واژگان متضاد نیز ممکن است خودنمایی کنند. 

تمرکز خود را از دست ندهید

اینکه شما بطور مداوم تمرکز خود را حفظ کنید بسیار کار سختی است. اما اگر یک سوال را بخاطر عدم تمرکز از دست دادید، مهم نیست! ذهنتان را مشغول آن نکنید چراکه بقیه سوالات را هم از دست خواهید داد. سریع تمرکز خود را بدست آورید و از سوال بعدی شروع کنید. نفس عمیق فراموش نشود!

ریویو لازم نیست، به جای آن از پیش بخوانید (preview)

در بخش لیسنینگ شما تایم خواهید داشت تا سوالات را پیش از شنیدن فایل صوتی بخوانید. در این زمان بجای اینکه به سراغ سوالات قبلی بروید و آنها را ریویو کنید، به سراغ سوالات بعدی بروید. سوالات و گزینه هایشان را بخوانید و واژگان کلیدی شان را مشخص کنید. این بهترین کاریست که می توانید در آن زمان کوتاه انجام دهید.

 

 

 

لیسنینگ آیلتس : چطور به سؤالات لیسنینگ آیلتس پاسخ صحیح دهیم؟ (۱)
لیسنینگ آیلتس : چطور به سؤالات لیسنینگ آیلتس پاسخ صحیح دهیم؟ (۲)
لیسنینگ آیلتس : چطور به سؤالات لیسنینگ آیلتس پاسخ صحیح دهیم؟ (۳)
لیسنینگ آیلتس : چطور به سؤالات لیسنینگ آیلتس پاسخ صحیح دهیم؟ (۴)

Leave A Reply