تجربه آزمون تافل محمد رضا

تجربه آزمون تافل

تجربه آزمون تافل محمد رضا از زبان آموزان موسسه درخت جاویدان

 

مرکز آزمون: سنجش
تاریخ آزمون: 2 مهر

 

در رابطه ی با مرکز سنجش اولش برای check in خیلی طول دادند و کمی خسته شدیم اما چون امتحان همه با هم شروع می شود توصیه می کنم برای ورود به سالن اصلی عجله نکنید. مراقبین خیلی خوب و حرفه ای بودند و اصلا تمرکز را بهم نمی زدند. فقط بعضی از دوستان برای قسمت اسپیکینگ فریاد می زدند که باعث می شد سالن کمی شلوغ شود ولی با گذاشتن هدفون مقدار قابل قبولی صدا کمتر می شد.

بخش ریدینگ و لیسنینگ و اسپیکینگ از لحاظ سختی در حد تی پی اوهای آخر بود.

رایتینگ ایندیپندنت موضوع طولانی داشت تقریبا نصف صفحه فقط خود سوال بود و کلی زمان طول کشید تا خود سوال متوجه شدم. صورت سوال به این صورت بود که یک مقدمه ی کوتاهی درباره ی کارهایی که لازم است دانش آموزان در تابستان به صورت اجباری برای مدرسه انجام دهند داشت و بعد ٢ آپشن با دیتیل ارائه داده بود و باید یکی را انتخاب می کردی. من چون template که آماده کرده بودم برای موضوعات agree/disagree بود یکم به مشکل خوردم تا با توجه به نوع سوال تغییرش بدهم.

تاپیک رایتینگ اینتیگریند درباره ی مخترع هواپیما بود و رایتینگ ایندیپندنت خلاصش این بود که بهتره در تایم خالی تابستان دانش آموزان از موزه بازدید کنند یا درس های اختصاصی مربوط به آیندشون در دانشگاه مطالعه کنند.

قسمت لانگ ریدینگ بود که تکراری نبود

سوال اول اسپیکینگ این بود که یکی از دوستان شما مشکل حافظه داره و حتی برنامه ی کلاسهاشو یادش میره چه راهکاریی بهش ارائه میدید. سوال دوم این بود که موافقید که هنگام رد شدن از خیابان نباید با موبایل صحبت کرد یا نه.

نظر بدهید