تاریخچه درخت جاویدان

حسن هوشیار هستم. مدیر و موسس درخت جاویدان. داستان زندگی من به سه قسمت اصلی تقسیم می شود.

دوره اول

قسمت اول مربوط می شه به دوران دبیرستان من. همون دوره ای که علاقه شدیدم به دیدن فیلم، کارتون و اخبار انگلیسی باعث شد سال سوم و پیش دانشگاهی در رشته ریاضی مدرسه نروم ( سال ٧٩ و ٨٠) و فقط به دادن امتحان های پایان ترم اکتقا کنم. باید روی یک نکته مهم تاکید کنم که نقش برادر بزرگترم در این مرحله بسیار پررنگ بود ، چون وقتی که ایشون دیدن هدف خاصی دارم با مدیر مدرسه صحبت کردند و تونستن ایشون را قانع کنند که فقط امتحانات رو شرکت کنم و بالاتر از همه تشویق های پرانگیزه ایشون در جهت اینکه کنکور زبان انگلیسی ( علاقه مندی اصلی خودم ) رو دنبال کنم بسیار در اون دوران حائز اهمیت بود. می تونم به جرات بگم این ٢ سال روشن ترین دوران زندگی من بوده که تونستم تمامی طرح های اصلی آموزش زبان انگلیسی ( مدل درختی که بعدا توضیح می دم ) آماده کنم. و سطح زبان خودم رو با مطالعه روزی ١٠ ساعت به سطح پیشرفته برسونم. منظورم از مطالعه فقط خوندن کتاب نیست بلکه غرق شدن در سریال های انگلیسی، دیدن کارتون های انگلیسی ( مثل lion king، toy story و…) فیلم های انگلیسی ( Forrest gump, brave heart, ….) دیدن اخبار انگلیسی و دانلود این فایل ها با سرعت بسیار پایین در دوره ای که اینترنت در ایران حجمی ارائه می شد.

 

دوره دوم

دوره دوم مربوط می شه به شکل گیری یک ایده و درخت جالب یادگیری زبان، دقیقا چند ماه قبل از شروع سال اول دانشگاه در رشته زبان انگلیسی( تیر ماه سال ٨١ ). بی شک اومدن این ایده درخت زبان (درختی متشکل از شاخه های مختلف شامل موسیقی، فیلم، سریال ، کارتون ، اخبار، مستند و … همگی به زبان انگلیسی مسیر زندگی من رو صد در صد تغییر داد و از همه مهمتر عشق و علاقه ای که به این درخت تو تمامی این سال ها داشتم و خواهم داشت که بتونم شاخه هایش را کامل و کاملتر کنم. در این درخت اعتقاد بر اینه که هر زبان آموزی با توجه به مدل شخصیتی و علاقه مندی هاش به یکی از این شاخه ها تمایل بیشتری نشون می ده و وظیفه معلمان اینه که بتونند بچه ها رو به سمت شاخه مورد علاقه شون در مسیر درست راهنمایی کنند. شاید در ابتدا این درخت خیالی به نظر می اومد اما با شروع به کار و بدست آوردن نتایج درخشان ار همون روزهای اول، انرژی من برای ادامه همین مسیر هزاران برابر شد. مسیری که دقیقا عشق و علاقه ام سراسر باهاش بود. نکته مهم این قسمت هم اینه که باز هم برادرم و همسر ایشون اولین نفراتی بودند که من رو به عنوان معلم پذیرفتند و من روش درختی رو باهاشون شروع کردم و انگیزه ای که به من دادن باعث شد این روش رو ادامه بدم.

دفتر سعادت آباد

در ضمن در این دوره موفق شدم مشغول به تدریس زبان انگلیسی( سال ٨۵ تا ٨٧) در دانشگاه شهید ستاری بشم و بعد از اون تونستم یک کلاس را در سعادت آباد تهران ( سال ٨٧ تا ٨٩) اجاره کنم که کلاس های آیلتس و تافل رو بتونم خودم برگزار کنم. و از سال ٨٩ تا تیر ٩٠ تونستم به جای بزرگتری برای برگزاری کلاس ها برم. اما انقدر تعداد زبان آموزها با شیوه درختی افزایش یافته بود که به فکر تاسیس درخت جاویدان افتادیم.

دوره سوم

دوره سوم مربوط می شه به سال ٩٠ تا حال حاضر. تیر ماه سال ٩٠ موسسه درخت جاویدان رو در منطقه مفتح با برادر بزرگترم تاسیس کردیم و از همون روزهای اول زبان آموزان از مدل درختی بسیار استقبال کردند و نمرات آیلتس و تافل در این چند سال انقدر درخشان بوده که انگیزه تیم درخت جاویدان رو برای پیشرفت چند برابر کرده. دوستان و همراهان خوبی مثل برادرم و آقای گودرزی از روز اول من همراهی کردند و کم کم موسسه بزرگ و بزرگتر شد تا اینکه امروز خانواده درخت جاویدان با نظمی کامل متشکل از تیم اداری و تیم تدریس مسیر پیشرفت رو طی می کنه